Usuwanie owłosienia na brzuchu
Depilacja laserowa

Usuwanie owłosienia na brzuchu – polecane zabiegi

Owłosienie brzucha to problem, który dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. O ile jest on mniej kłopotliwy w sezonie zimowym, o tyle latem, kiedy wiele osób korzysta z basenów odkrytych i udaje się na wakacje – może być to powód do wstydu. Na szczęście istnieją skuteczne zabiegi, a usuwanie owłosienia na brzuchu nie stanowi obecnie większego problemu. Które formy depilacji warto wykorzystać?

Tymczasowe usuwanie owłosienia na brzuchu w domowym zaciszu

Jednym z popularnych zabiegów usuwania owłosienia na brzuchu, który można wykonać samodzielnie w domu, jest stosowanie specjalnych kremów lub pianek do depilacji. Jest to przede wszystkim bardzo szybka metoda, która doskonale sprawdza się, kiedy konieczne są natychmiastowe rezultaty. Nie generuje dużych kosztów, ponieważ specjalny krem można kupić w niemal każdej drogerii za kilka złotych. Niestety ma ona swoje minusy. Jest krótkotrwała. W zależności od gęstości owłosienia, czy tempa wzrostu włosów – mogą one ponownie pojawiać się na skórze nawet w ciągu kilku dni. Problem więc powraca stosunkowo szybko.

Usuwanie owłosienia na brzuchu u kosmetyczki

Decydując się na usuwanie owłosienia na brzuchu, coraz więcej osób korzysta z pomocy specjalistów. Kosmetyczka może zaproponować Ci depilację woskową, która co prawda może być nieco bolesna, ale jest na pewno znacznie skuteczniejsza, niż domowe usuwanie owłosienia za pomocą preparatów kosmetycznych. Na skórę nakładany jest wosk. Następnie specjalista przykleja się do niego pasek, który odrywany jest energicznie za pomocą szybkiego szarpnięcia. Metoda ta wykorzystywana jest bardzo często przez Panów, kobiety wybierają inne sposoby depilacji.

Trwałe usuwanie owłosienia na brzuchu – metoda laserowa

Prawdziwym przełomem w walce ze zbędnym owłosieniem na ciele człowieka kilka lat temu okazała się epilacja laserowa. Ingerencja w mieszek włosowy, a w zasadzie jego usunięciu powoduje, że włosy przestają odrastać. Wybierając odpowiedni gabinet kosmetyczny, w którym zostanie przeprowadzony taki zabieg, zwróć uwagę na jego opis. Istnieją dwie metody laserowe: depilacja oraz epilacja. Pierwsza z nich odnosi się do usunięcia owłosienia na pewien czas. Co prawda, w przypadku takich zabiegów może to być nawet kilka miesięcy. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to permanentne pozbycie się swojego problemu. Metodą trwałą jest epilacja laserowa.

usuwanie owłosienia na brzuchu

Na czym polega laserowe usuwanie owłosienia na brzuchu?

Epilacja laserowa polega na zastosowaniu specjalnego lasera, który wpływa na uszkodzenie macierzy włosa. Z każdym kolejnym zabiegiem wspomniany wcześniej mieszek włosowy staje się coraz słabszy, aż ostatecznie zostaje całkowicie usunięty. W zależności od grubości włosa, jego koloru oraz karnacji do całkowitego usunięcia owłosienia konieczne jest wykonanie kilku zabiegów. U niektórych osób są to 3-4 sesje, u innych 7-8 wizyt w salonie. Metoda ta z roku na rok staje się coraz tańsza, w związku z tym może pozwolić sobie na nią większa grupa osób. Należy pamiętać o kilku przeciwwskazaniach – o tych jednak informuje specjalista przed rozpoczęciem terapii na wywiadzie a pacjentem.