Usługi stomatologiczne w ramach NFZ
Stomatologia Zdrowie

Usługi stomatologiczne Katowice – stomatolog prywatnie czy w ramach NFZ?

Potrzebujesz pomocy stomatologa? Nie wiesz, gdzie zapisać się na wizytę? A może rozważasz, czy wybrać wizytę u stomatologa w ramach NFZ, czy też prywatnie? Z pewnością stomatologia w naszym kraju ma się dobrze. Jakie jednak usługi są lepsze? Tego dowiesz się z poniższego tekstu.

Usługi stomatologiczne Katowice w ramach NFZ – Stomatolog na NFZ

Większość z nas, gdy potrzebuje pomocy jakiegoś specjalisty, to w pierwszej kolejności myśli o wizycie w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu opłacamy składki, więc wychodzimy z założenia, że pomoc zostanie nam udzielona. Nie inaczej jest w przypadku wizyty u stomatologa. Osoby ubezpieczone i odprowadzające składki mogą liczyć na pomoc w ramach Stomatologia na NFZ. Tak przynajmniej jest w teorii. Jeśli rozboli nas ząb, zaczną dokuczać dziąsła lub coś dziwnego zacznie się dziać w naszej jamie ustnej, to niestety wcale nie jest powiedziane, że dostaniemy się od ręki do stomatologa w ramach NfZ. Czas oczekiwania na wizytę może potrwać nawet od kilku do kilkunastu dni, więc w przypadku osób, które zmagają się z bólem, może to się okazać dużą udręką. To nie jedyne trudności, z jakimi trzeba się zmagać w placówkach stomatologicznych przyjmujących w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Bardzo często brakuje również fachowców, jak również sprzętu do diagnostyki, co sprawia, że ciężko ustalić, co dokładnie nam dolega.

Prywatne usługi stomatologiczne

Prywatne gabinety stomatologiczne to alternatywa dla gabinetów przyjmujących w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Choć tutaj za wizytę trzeba zapłacić, to można zauważyć, że prywatne gabinety stomatologiczne są coraz częściej wybierane. Nie powinno to nikogo dziwić. Tutaj stawia się nacisk, by zapewnić pacjentom jak najszybszą pomoc. Najczęściej czas oczekiwania na wizytę trwa do kilku dni. W nagłych sytuacjach możemy liczyć na to, że zostaniemy przyjęci jeszcze tego samego dnia. Nie sposób również pominąć faktu, że w prywatnych gabinetach stomatologicznych pracują najlepsi specjaliści, którzy mają szeroką wiedzę, liczne umiejętności oraz praktykę. Dzięki temu z sukcesami leczą różnego typu schorzenia jamy ustnej i zębów. W prywatnym gabinecie korzysta się też z najlepszej jakości sprzętu, co pozwala szybko przeprowadzić diagnostykę i ustalić odpowiednie leczenie. Co ważne, choć za wizytę w takim gabinecie trzeba zapłacić, to możemy być pewni, że koszt nigdy nie będzie za wysoki. W profesjonalnym gabinecie ceny ustalane są zgodnie z zakresem usług, więc możemy być pewni, że zawsze zostaną nam naliczone uczciwie.

Które rozwiązanie lepsze?

Na co ostatecznie się zdecydować? Na wizytę w gabinecie stomatologicznym przyjmującym w ramach NFZ, czy też w prywatnym gabinecie? Odpowiedź na to pytanie wydaje się proste, ponieważ widać, że to właśnie prywatny gabinet stomatologiczny jest w stanie zapewnić nam natychmiastową pomoc, czego niestety nie można powiedzieć o publicznym gabinecie stomatologicznym. Dlatego to właśnie prywatne gabinety warto wybierać, gdy złapie nas niespodziewany ból zęba, czy też inne dolegliwości jamy ustnej.