aranżacja pokoju dziewczynki
Porady

Aranżacja pokoju dziewczynki – na co zwrócić uwagę ?

Aranżacja pokoju dziewczynki to kwestia, która zajmuje wielu rodziców. Jak zaaranżować pokój, by był piękny, ale też wygodny? Jakie są trendy? Oto pomysły, którymi warto się zainspirować.

Aranżacja pokoju dziewczynki to wybór zdecydowanie jasnych kolorów

Aranżacja pokoju dziewczynki to przede wszystkim jasne, pastelowe kolory. Najczęściej dominuje biel i róż, ale nie jest to reguła. W pokoju dziewczynki świetnie wygląda także błękit i miętowy, a nierzadko także lawendowy. Możesz także łączyć ze sobą dwa kolory lub więcej. W pokoju możesz także zastosować tapetę w kilku kolorach – najczęściej w geometrycznych wzorach.

Coraz częściej w pokojach dziecięcych można spotkać także odcienie szarości, które sprawiają, że pokój dziewczynki nabiera nowoczesnego sznytu.

Drewno to idealny materiał stosowany do aranżacji pokoju dziewczynki

Drewno w białym lub jasnym kolorze coraz częściej wita w pokojach dziecięcych. Są to łóżka, krzesełka, czy stoliczki. W ostatnim czasie najpopularniejsze są meble w stylu skandynawskim. Są to proste meble, jednak niepozbawione ozdób. Łóżeczka zbudowane są w kształcie domków (można je uzupełnić baldachimem).

W pokoju mogą znaleźć się też drewniane ozdoby, np.:zawieszki z imieniem córki, wieszaki, czy girlandy z koralików. Takie ozdoby często są personalizowanie i robione na zamówienie. Dzięki temu w pokoju dziewczynki znajduje się wyjątkowy i unikalny przedmiot.

aranżacja pokoju dziewczynki
aranżacja pokoju dziewczynki

Materiałowe ozdoby stosowany gdy wykonywana jest aranżacja pokoju dziewczynki

Jasne, czy nawet zimne kolory mogą być skontrastowane przez miękkie matery. W tradycyjnym ujęciu materiał to firany, czy narzuty lub miękkie dywany. Ale można z niego wykonać także ozdoby. Mogą to być np.: pompony z tiulu lub girlandy z bawełnianych trójkątów.

Interesującym dodatkiem są także tapicerowane panele. Najczęściej służą one jak zagłówki do łózka. Mogą być też umieszczone w kąciku zabaw lub być też ozdobą na jednej ze ścian. Panele tego typu mają różne kolory, a często także w różnych kształtach, np.: rombu lub plastry miodu.

W pokoju dziewczynki sprawdzą się także zawieszki, które można powiesić na ścianę. Przypominają one nieco maskotki, np.: w kształcie chmurek lub tęczy. Ozdoby z materiału najczęściej mają jasne , pastelowe kolory.